دوره بازرسی جوش
سیستم وبلاگ دهی

«گیله‌وا» روایت یک قصه‌ عاشقانه است/ تصویری از مبارزه میرزا کوچک خان با انگلیسی‌ها

مجله تفریحی و سرگرمی گزارش می دهد: «گیله‌وا» روایت یک قصه‌ عاشقانه است/ تصویری از مبارزه میرزا کوچک خان با انگلیسی‌ها در مجله سرگرمی و تفریحی 24 :

«حسین تراب نژاد» نویسنده سریال «گیله وا» به کارگردانی اردلان عاشوری در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی 24 به نقل از فارس، درباره زمان پخش این سریال گفت: طبق صحبتی که با تهیه کننده داشتم هنوز باکس مشخصی برای این سریال مشخص نشده است و گروه تولید مشغول انجام مراحل فنی هستند.

وی درباره حضور «میرزا کوچک خان جنگلی» در این سریال گفت: بهروز شعیبی که نقش میرزا کوچک خان جنگلی را در این سریال بازی می‌کند، در هفت سکانس بازی دارد. 

نویسنده این سریال در ادامه بیان داشت: داستان اصلی قصه «گیله‌وا» عاشقانه‌ای بین دختر ارمنی و پسر شمالی است که در بستر وقایع آن دوران و قحطی می‌گذرد و چون میرزا کوچک خان هم جبهه اصلی مقابله با انگلیس‌ها در شمال کشور را داشته است، برای جلوگیری از ایجاد قحطی در شمال کشور، برای همین در مقطعی به قصه ما ورود پیدا می‌کند و کاراکترهای اصلی قصه با او همراه می‌شوند.

نویسنده سریال «رنج پنهان» با اشاره به سکانس‌های مهمی که شعیبی در این سریال بازی کرده است، گفت: حضور «میرزا کوچک خان جنگلی» در قصه ما کوتاه است، اما سکانس‌های مهمی است، چراکه عملا رهبریت این موضوع در شمال کشور با میرزا کوچک خان بوده و کاراکترهای ما زیر پرچم میرزا مقابل انگلیسی‌ها ایستاده و مقابله می‌کنند.

وی درباره اینکه آیا این سریال با سریال «کوچک جنگلی» سکانس مشترک دارد، بیان داشت: واقعیتش من سریال کوچک جنگلی را در کودکی دیدم و بعد از آن حتی بازپخش‌هایش را هم ندیدم. اینکه سکانس‌ها شبیه به سکانس‌های آن سریال نباشد را به آقای عاشوری سپردیم.

تراب‌نژاد در ادامه در قیاس این دو سریال عنوان داشت: تمرکز سریال «کوچک جنگلی» روی شخصیت میرزا و فراز و فرودهایی بود که او در سالیان زندگی خود داشته است. اما سریال ما به آن سمت نرفته و اگر قرار بود برود که دیگر لزومی نداشت چنین سریالی کار کنیم چراکه یک سریال به آن بزرگی سالها پیش ساخته شده بود.

وی درباره اینکه آیا کاراکترهای سریال «گیله وا» با لهجه شمالی صحبت می‌کنند؟ نیز بیان داشت: تا جایی که من دیدم و در جریان هستم لهجه ندارند.

به گزارش فارس، تصویربرداری این سریال که سال‌های 1297 را به تصویر می‌کشد، نیمه مهرماه به پایان رسید. «گیله‌وا» به تهیه کنندگی امیر بنان زندگی مردم و دلبستگی یک جوان را نمایش می‌دهد که این عشق در بستر اتفاقاتی مثل جنبش جنگل و قیام میرزا کوچک خان جنگلی و قحطی رخ می دهد، اما قرار نیست بستر اصلی سریال این مسائل تاریخی باشد.

در این داستان عاشقانه که در شمال کشور و در کیاشهر و سیاهکل مقابل دوربین رفت، امیرحسین هاشمی و مهدی زمین پرداز نقش های اصلی سریال را بر عهده دارند که هر دو پیش از این در فیلم های محمدحسین مهدویان به ایفای نقش پرداخته اند.

همچنین حسین توشه، حمیدرضا پگاه، ستاره اسکندری، مهران رجبی و امیرحسین صدیق تاکنون به نقش‌آفرینی در این سریال پرداخته‌اند. بهروز شعیبی نیز در سریال «گیله‌وا» نقش میرزاکوچک‌خان را بازی می کند اما موضوع داستان این سریال تشریح زندگی این قهرمان ملی نیست.

انتهای پیام/

 

مجله تفریحی و سرگرمی - کلیه خبرها به نقل از روزنامه ها و خبرگزاری های مورد تایید وزارت ارشاد ذکر شده اند و مجله تفریحی و سرگرمی 24 مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت


مشاهده : «گیله‌وا» روایت یک قصه‌ عاشقانه است/ تصویری از مبارزه میرزا کوچک خان با انگلیسی‌ها

«گیله‌وا» روایت یک قصه‌ عاشقانه است/ تصویری از مبارزه میرزا کوچک خان با انگلیسی‌ها

4 April 2018 | 12:01 am

طراحی سایت در اصفهان
درج آگهی رایگان