دوره بازرسی جوش
سیستم وبلاگ دهی

رفع آلرژی به کمک قطره‌های چشمی، ممنوع!

مجله تفریحی و سرگرمی گزارش می دهد: رفع آلرژی به کمک قطره‌های چشمی، ممنوع! در مجله سرگرمی و تفریحی 24 :

رفع آلرژی به کمک قطره‌های چشمی، ممنوع!به گزارش گروه فضای مجازی گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی 24 به نقل از میزان، محمد زارع جوشقانی عضو هیات اجرایی کنگره بهاره چشم‌‌پزشکی، در آستانه برگزاری کنگره بهاره در ارتباط با آلرژی‌های چشمی در فصل بهار اظهار کرد: این آلرژی ها در میان کودکان به ویژه پسرها شیوع بیشتری دارد و از سن سه تا پنج سالگی آغاز می شود و ممکن است به طور متوسط تا 10 سال ادامه داشته باشد.

وی افزود: گرده گیاهان و هوای آلوده عامل حساسیت آلرژی در چشم به شمار می‌رود همچنین قرمزی، خارش و ترشح چشمی از علائم ابتلا به آلرژی است که معمولا عفونی نیست.

فوق‌تخصص چشم پزشکی اضافه کرد: ‌درمان آلرژی در افراد به شدت آن بستگی دارد و داروهای مختلفی برای درمان این افراد استفاده می‌شود، ولی به طور کلی درمان اصلی دور کردن فرد از محیط حامل آلرژی است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بسیاری از این افراد زمانی که آلرژی آنها رفع شد، باید داروهایی با توانایی و دوز کمتر مصرف کنند تا از آلرژی مجدد پیشگیری شود. در برخی افراد نیز ممکن است هر دو نوع داروی پیشگیرانه و درمان‌کننده لازم باشد.

جوشقانی در پاسخ به اینکه آیا رفع آلرژی، با شستن چشم با چای یا آب و شامپو می‌تواند مؤثر باشد، اظهار کرد: شست‌وشو و تمیز کردن چشم موردی ندارد ولی بهتر است از آب ولرم که قبلاً‌ جوش آمده و سردشده استفاده شود و از مصرف خودسرانه دارو به شدت پرهیز شود.

وی گفت: بیشتر مردم قطره‌های چشمی را تحت عنوان قطره‌های استریل می‌شناسند در حالی که داروی موثره این قطره‌ها متفاوت است و می تواند حاوی کورتون، آنتی بیوتیک و داروهای دیگر باشد.

عضو هیات اجرایی کنگره بهاره چشم‌پزشکی ادامه داد: باید از مصرف خودسرانه داروهای چشمی پرهیز و این موضوع با مشاوره پزشکی انجام شود چراکه مصرف خودسرانه می‌تواند عوارضی همچون ایجاد آب مروارید، آب سیاه، حساسیت به دارو، کاهش دفاع موضعی چشم، ورود میکروب‌های فرصت طلب به چشم، عفونت و سوراخ شدن قرنیه را به همراه داشته باشد.

 

منبع: گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی 24 به نقل از ایرنا 

 

انتهای پیام/

 

مجله تفریحی و سرگرمی - کلیه خبرها به نقل از روزنامه ها و خبرگزاری های مورد تایید وزارت ارشاد ذکر شده اند و مجله تفریحی و سرگرمی 24 مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت


مشاهده : رفع آلرژی به کمک قطره‌های چشمی، ممنوع!

رفع آلرژی به کمک قطره‌های چشمی، ممنوع!

11 April 2018 | 6:45 pm

طراحی سایت در اصفهان
درج آگهی رایگان