دوره بازرسی جوش
سیستم وبلاگ دهی

بیمه‌ها عزم کافی برای پوشش درمان‌های ژنتیکی را ندارند!

مجله تفریحی و سرگرمی گزارش می دهد: بیمه‌ها عزم کافی برای پوشش درمان‌های ژنتیکی را ندارند! در مجله سرگرمی و تفریحی 24 :

بیمه‌ها عزم کافی برای پوشش درمان‌های ژنتیکی را ندارند!به گزارش گروه فضای مجازی گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی 24 به نقل از میزان،  مراسم نکوداشت پروفسور داریوش فرهود، پدر علم ژنتیک ایران به همت دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران، فرهنگستان علوم پزشکی، دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی، انستیتو پاستور، انجمن هم اندیشان ایران فرهنگی و جمعی از دوستداران وی صبح امروز در سالن آمفی تئاتر دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

پروفسور فرهود در حاشیه این مراسم گفت: جایگاه علم ژنتیک در کشور ما بسیار خوب و مناسب است، جایگاه سایر علوم نیز در کشور ما خوب بوده، اما این موضوع باید به صورت عملی نیز به جریان بیافتد.

وی افزود: مقالات زیادی در کشور ما نوشته میشود که ان‌ها در مرز علم قرار ندارند که این موضوع نشان دهنده مشکلات آموزشی در کشور است.

فرهود ادامه داد: نحوه آموزش در کشور ما بر اساس مهارت آموزی نیست بلکه آموزش‌ها بر اساس تئوریک و حفظی به دانشجویان ارایه می‌شود.

این استاد ژنتیک تصریح کرد: برخی رشته‌ها مانند ژنتیک نیاز به مهارت آموزی دارند و مانند رشته‌هایی مثل ادبیات نیست که بتوان آن را به صورت خواندن و نوشتن فرا گرفت.

وی با اشاره به موضوع آموزش در کشور گفت: آموزش در کشور باید به صورت عملی ارایه شود تا فرد پس از فارغ التحصیلی بتواند در رشته خود به فعالیت بپردازد لذا لازم است مسئولان به این موضوع توجه ویژه داشته باشند؛ از لحاظ درمان نیز کشور ما نسبت به سایر کشور‌های منطقه در جایگاه مناسبی قرار دارد و امروزه نیازی نیست تا بیماران برای درمان به خارج از کشور مراجعه کنند.

وی در پایان گفت: درمان‌های ژنتیکی بسیار گران قیمت هستند و بیمه‌های ما عزم و توانایی کمک را ندارند، اما لازم است به جای درمان گران قیمت به موضوع پیشگیری ارزان قیمت توجه داشته باشیم و ما تلاش خود را در این راستا به کار گرفته‌ایم.

گفتنی است این مراسم به پاس قدردانی از یک عمر فعالیت استاد فرهود در عرصه ژنتیک، فرهنگ و اخلاق برگزار شد.

 

منبع:فارس

انتهای پیام/

 

گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی 24 به نقل از میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

مجله تفریحی و سرگرمی - کلیه خبرها به نقل از روزنامه ها و خبرگزاری های مورد تایید وزارت ارشاد ذکر شده اند و مجله تفریحی و سرگرمی 24 مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت


مشاهده : بیمه‌ها عزم کافی برای پوشش درمان‌های ژنتیکی را ندارند!

بیمه‌ها عزم کافی برای پوشش درمان‌های ژنتیکی را ندارند!

19 April 2018 | 8:13 am

طراحی سایت در اصفهان
درج آگهی رایگان