دوره بازرسی جوش
سیستم وبلاگ دهی

آخرین وضعیت از بهسازی مسیر زائران اربعین

مجله تفریحی و سرگرمی گزارش می دهد: آخرین وضعیت از بهسازی مسیر زائران اربعین در مجله سرگرمی و تفریحی 24 :

آخرین وضعیت از بهسازی مسیر زائران اربعینبه گزارش گروه فضای مجازی گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی 24 به نقل از میزان،اربعینِ هرسال، جاده مهران قدمگاه زوار حسینی و هرسال شاهد تکرار یک مشکل است، نزدیک اربعین که می‌شود سخنان زیادی درباره پروژه راه‌سازی مهران و کار شبانه‌روزی در آن می‌شنویم، اما بعدازآن ظاهراً کسی چندان عجله‌ای برای تکمیل پروژه ندارد و مردم و مسافران کماکان در انتظار تکمیل پروژه مسیر ایلام- مهران هستند، مسیر ارتباطی که اماواگر‌های زیادی دارد.

دقیقه ۹۰ که می‌شود کار شتاب بیشتری می‌گیرد، اما زمان که می‌گذرد و از اربعین فاصله می‌گیریم متولیان بهسازی این پروژه با آن شور و شوق کار نمی‌کنند، کندی کار در طول این محور برخی از مسافران این مسیر را به عزای عزیزانشان نشانده است.حسین رحیمی از رانندگانی که در طول روز در این مسیر تردد می‌کند گفت: از قسمت ورودی ایلام که رد می‌شویم ترافیک بسیار سنگین است.وی تصریح کرد: چند سالی است که در این مسیر تردد می‌کنم، جاده بسیار خراب و خطرناک است و در طول این چند سال در حال بهسازی مسیر هستند، اما متأسفانه بازهم کار تعریض جاده تمام نشده است.

احمد کرمی معاون عمرانی استانداری ایلام در جریان بازدید از قطعه اول پروژه راه‌سازی مسیر اربعین (مهدی‌آباد تا سه‌راهی ماربره) افزود: حفظ منابع طبیعی و رعایت موارد زیست‌محیطی از نکاتی است که باید در اجرای پروژه‌ها به آن‌ها توجه ویژه شود.وی، صرفه‌جویی در هزینه و رعایت موارد ایمنی در اجرای پروژه‌های عمرانی را دارای اهمیت دانست و گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولان ارشد استان در اجرای پروژه‌ها حفظ منابع طبیعی و محیط‌زیست است.

معاون استاندار ایلام در حاشیه بازدید از تونل دوم کربلا نیز گفت: مجموع طول این تونل ۹۰۰ متر خواهد بود، با تلاش‌های پیمانکار این پروژه، روزانه بیش از ۶ متر از تونل حفاری می‌شود که امیدواریم تا پیش از اربعین امسال حفاری تونل به‌طور کامل به اتمام برسد.

کرمی، با اشاره به حفاری هم‌زمان تونل از دو طرف، اظهار کرد: هم‌اکنون راه‌های دسترسی به تونل اصلی به اتمام رسیده و روند اجرای آن از پیشرفت مناسبی برخوردار است که امیدواریم مطابق با برنامه زمان‌بندی، تا پیش از اربعین امسال کار حفاری این تونل به اتمام برسد.

وی، یکی از پیچیده‌ترین و مشکل‌ترین فعالیت‌ها در حوزه راهسازی را انجام عملیات در این منطقه عنوان کرد و گفت: وضعیت توپوگرافی و جنس سنگ‌های این منطقه موجب کندی فعالیت‌های عمرانی در این مسیر شده است.

وی افزود: قطعه اول راهسازی چهار خطه ایلام- صالح‌آباد با حدود ۱۱ کیلومتر طول در حال اجرا است و طبق زمان‌بندی‌های صورت گرفته، بخش زیادی از این قطعه تا پیش از اربعین امسال زیر بار ترافیک می‌رود.

وی خواستار همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی در روند اجرای پروژه‌های عمرانی شد و خاطرنشان کرد: در اجرای پروژه راه‌سازی مسیر زائران اربعین زمان از اهمیت زیادی برای ما برخوردار است.

 

انتهای پیام/
منبع: دانا
گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی 24 به نقل از میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

مجله تفریحی و سرگرمی - کلیه خبرها به نقل از روزنامه ها و خبرگزاری های مورد تایید وزارت ارشاد ذکر شده اند و مجله تفریحی و سرگرمی 24 مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت


مشاهده : آخرین وضعیت از بهسازی مسیر زائران اربعین

آخرین وضعیت از بهسازی مسیر زائران اربعین

2 June 2018 | 7:51 am

طراحی سایت در اصفهان
درج آگهی رایگان